KKK

Ortopeediline osteopaatia on kaasaegne manuaalteraapia ravivorm, mis keskendub inimese luustiku, lihaste ning liigeste probleemide kiirele, efektiivsele ning tulemuslikule ravile. Oleme pannud kokku korduma kippuvad küsimused ja vastused, et saaksid selgema ning põgusa ülevaate teenusest.

Korduma kippuvad küsimused

Ortopeediline osteopaatia on kaasaegne manuaalteraapia ravivorm, mis keskendub inimese luustiku, lihaste ning liigeste probleemide kiirele, efektiivsele ning tulemuslikule ravile. Ortopeediline osteopaatia on üks osteopaatiast edasi liikunud suundi, mis pöörab rohkem tähelepanu inimese ortopeediliste probleemide leevendamisele ja korrektse liikuvuse parandamisele.

Jah, ortopeediline osteopaatia eristub teistest manuaalteraapiatest. Ortopeediline osteopaatia ei tegele ainult tekkinud sümptomitega, vaid keskendub tervele kehale ning otsib sümptomeid tekitavaid põhjuseid. 

Ortopeediline osteopaatia nagu tavapärane osteopaatia tegeleb väga paljude terviseprobleemide leevendamisega s.h. seljavalu, kaelavalu, peavalu, sporditraumad, rühiprobeemid jpm.

Jah, manuaalteraapia erinevatest suundadest loetakse osteopaatiat kõige turvalisemaks ning kliendisõbralikumaks ravimeetodiks. Sellegipoolest on oluline, et osteopaatilist teraapiat viiks läbi kvalifitseeritud osteopaat. Osteopaadid läbivad tavaliselt 4-aastase intensiivõppe, et tagada kliendi turvalisus ning teraapia efektiivsus. Kindlasti ei ole üksikud läbitavad täienduskursused piisavad osteopaatiliseks tööks klientidega. Eestis on kvalifitseeritud ortopeedilisi osteopaate mõned üksikud ning ortopeediliste osteopaatide töövõtted võivad osteopaatide omast erineda.

Esmasel vastuvõtul on vaja informeerida ortopeedilist osteopaati kindlasti eelnenud vigastustest, operatsioonidest, terviseprobleemidest. Vastuvõtt hõlmab endas kliendi küsitlemist ja täpse tervisemure väljaselgitamist, füsioteraapilisi ja neuroloogilisi kontrollteste, keha teraapiat, lihaste ja liigeste mobilisatsiooni (liiges- ja lihaspinge vabastamist) ning manipulatsiooni (liikuvuse parandamist), vajadusel täiendavaid koduseid harjutusi ja soovitusi edasiseks raviks.

Vastuvõttude arv sõltub kliendi terviseprobleemist ning selgub konsultatsiooni käigus. Kergemate terviseprobleemide korral piisab 2-3 seansist. Krooniliste probleemide korral on vajalik suurem teraapiate arv ning taastumine võib olla pikemaajalisem.

Jah, Eestis kuulub osteopaatia teenus hüvitavate teenuste nimekirja mitmestes kindlustusseltsides. Palume eelnevalt tutvuda kindlustustingimustega või vajadusel konsulteerida kindlustusseltsiga.

Osteopaadid ei kuulu Eestis tervishoiutöötajate registrisse. Osteopaatide teenused ei kuulu erisoodustuste nimekirja.

Ortopeediline osteopaatia on väga vajalik ja sobilik lastele, kuna keskendub pediaatriliste probleemide lahendamisele ning on lastele ohutu. Lapsed läbivad kasvades mitmeid kiire arengu faase ning hea füsioloogilise arengu tagamiseks aitab ortopeediline osteopaatia jälgida, kuidas laste keha kohaneb muutustega, kuidas arenevad luud, liigesed ja lihased.

Jah, ortopeediline osteopaatia saab aidata vähendada raseduse ajal tekkinud valu alaseljas. Samuti saab raseduse ajal pöörduda ortopeedilise osteopaadi poole ka liige- või lihasvaludega, mis ei ole seotud otseselt rasedusega. Sellistes olukordades on osteopaatilise teraapia kasutamine rasedale leebe ning turvaline meetod.

Vanusepiiranguid ei ole, ortopeediline osteopaatia sobib kõikidele nii lastele kui ka eakatele. Osteopaat saab kohandada ravivõtteid vastavalt kliendi füüsilisele seisundile, vanusele ning terviseprobleemile.

Tavapärased ortopeedilise osteopaadi töövõtted ei ole valusad, kuid mõned manipulatsiooni võtted võivad olla kehale ebameeldivad ja harjumatud, kuid valu on sellisel juhul vaid hetkeline ja tavapäraselt talutav. Üldiselt on suurem hirm esmakordsetel visiitidel, kuid pikaajalised kliendid harjuvad teraapiaga kiiresti ning ei pööra sellistele teemadele enam tähelepanu. Kui kliendil on pöördudes akuutne valu, siis on paratamatu, et teraapia võib olla sel juhul valusam, kui tavaliselt. 

Tähelepanu tuleks pöörata teraapiajärgsetele päevadele, kuigi valu muutub leebemaks peale teraapiat, siis järeltundlikkus taandub alles 2-3 päevaga. See on osteopaatias normaalne tervenemise protsessi osa.

Ravitulemused sõltuvad eelkõige kliendi seisundist, vanusest, eripärast ning reageerimisest ravile. Kõige sagedasemalt on muudatused tuntavad ja tajutavad kohe peale teraapiat, harvematel juhtudel läheb kauem aega. Peale teraapiat on vajalik ka iseseisev harjutuste tegemine, et jõuda soovitud tulemusteni.

Jah, ortopeediline osteopaatia aitab ka krooniliste valude korral nagu näiteks krooniline peavalu, krooniline alaselja valu, erinevad põletikulised protsessid. Sellistel juhtudel tuleb arvestada, et ravi on tavapärasest pikem, sest toimunud on füsioloogilised, biokeemilised ning psüühilised muutused kehas.

Ortopeedilisel osteopaatial on väga vähe kõrvalmõjusid, kuid peale seanssi peab arvestama, et kehale on antud täiendav füüsiline koormus ning tekib väsimustunne. Mõnedel juhtudel võib olla keha tundlik. See on tavapärane füüsiline reaktsioon, mis paari päevaga möödub. Peale seanssi peaks kehale andma puhkust ning jälgima, et tarbitakse piisavalt vedelikku.

Jah, ortopeediline osteopaatia saab ennetada ning leevendada rühiprobleeme.

Palun teavita meid esimesel võimalusel ning lepime kokku uue aja. Vähem kui 24 tundi (väljaarvatud erakorralised juhtumid) ette teavitamise või kohale mittetulemise korral kohaldub teenustasu.

Ortopeediline osteopaatia on sportlastele väga vajalik ja kasulik. Esiteks toetab ortopeediline
osteopaatia lihaste ning liigeste tõhusamat liikumist ning aitab seeläbi vähendada liikumisele kuluvat
energiat ning parandada sportimistulemusi. Teiseks aitab regulaarne osteopaatia kasutamine
ennetada lihaste ning liigeste vigastuste tekkimist.

Ortopeediline Osteopaatia

Ortost OÜ