Meist

Ortopeediline osteopaatia on kaasaegne manuaalteraapia ravivorm, mis keskendub inimese luustiku, lihaste ning liigeste probleemide kiirele, efektiivsele ning tulemuslikule ravile.

Ortopeediline Osteopaatia

Ortopeediline Osteopaatia

Ortopeedilise osteopaatia eesmärk on leida peamine põhjus, mis tingib inimese kehas füsioloogilisi ja neuroloogilisi vaevuseid (haiguse tagajärjel tekkinud komplikatsioonid, traumad, sundasendid, äkilistest liigutustest kaasunud lihasvalud, närvivalud, valeasendid, raskuste tõstmise tagajärjel tekkinud lihaspinged, organismis toimuvad muudatused, kiire kasvufaas, vanadusega kaasnevad iseärasused organismis, sportimine, rasedus, ülekoormus jne).

Põhjuseid võib olla väga erinevaid ning iga kliendi probleemile lähenetakse individuaalselt.

Ortopeediline osteopaatia aitab järgnevate terviseprobleemide korral:

Seljavalu, kaelavalu, peavalu, tasakaaluhäired, õlaliigese valu, käeliigese valu, puusaliigese valu, jalaliigese valu, käte ja jalgade tundlikkuse langemine, rindkere valu, üldised lihaskrambid, lihaspinged, lihasvalud, sundasendist tekkinud komplikatsioonid, traumadest taastumine, sporditraumad, rühiprobleemid, lastel kiire kasvufaas, liikumisprobleemid, liigeste operatsioonieelne teraapia, liigeste operatsioonijärgne taastumine, rasedusaegsed alaselja vaevused, sünnitusjärgne taastumine

Toetab ka järgnevate terviseprobleemide korral:

Seljadiski prolaps, seljakangus, ära tõmmatud selg, kaela nihestus (trauma või avarii tagajärjel), krooniline kaelavalu, nutikael, pearinglus, uimasus, väsimus, käeliigese, jalaliigese valu, hüppeliigese valu, lihaspinged, lihasspasmid, lihaskrambid, piiratud lihaste liikuvus, närvivalu, neuroloogiline valu, rindkerevalu, istmikunärvi valu ehk ishias, rühiprobleemid, nutikael, sundasendis töötamisest tekkinud komplikatsioonid,sporditraumad ja traumadest taastumine, tennisisti küünarliiges ja golfari küünarliiges (lateraalne või mediaalne epikondüliit), pediaatrilised probleemid, liigeste ja lihaste operatsioonieelne teraapia ning operatsioonijärgne taastumine, rasedusega seotud vaevused ja sünnitusjärgne taastumine, stress ja ärevus, seedeprobleemid, hingamisraskused, menstruatsiooniprobleemid, karpaalkanali sündroom, plantar Fasciitis ehk tallaaluse sidekirme põletik , TML ehk temporomandibulaarse liigese düsfunktsioon (oimuluu-alalõua liigese haigusseisundid), fibromügalia ehk lihasreuma, kõõlustepõletik ehk tenovaginiit ehk  tendovaginiit ehk tenosünoviit, artriit, osteoartriiti ehk liigesekõhre degeneratsioon ehk hävinemine, bursiit ehk limapauna põletik

Meelis Laupa

Meelis Laupa

Ortopeediline osteopaat

​”Ortopeediline osteopaatia on muutnud nii minu enda kui ka paljude minu klientide elu. Inimorganism on niivõrd imeline terviklikult toimiv süsteem, mida tuleb usaldada. Mul on hea meel, et saan igapäevaselt rakendada oma teadmisi ja oskuseid ning aidata kliente, kes tunnevad ennast lootusetus olukorras.” 

Ortost OÜ asutaja ja juht

Meelis Laupa

Väljaõpe

Lõpetanud 4 aastase väljaõppe Ortopeedilise Osteopaatia koolis (Ortopedisen Osteopatian Koulutuskeskus) Helisingis, Soome Vabariigis.

Kutsetunnistus

Kutsetunnistuse number 24006888242 

Kutsetunnistuse link https://julkiterhikki.valvira.fi/ 

Ortopeedilise Osteopaatia Koolituskeskus Helsingi, Soome Vabariik

Tagataust

Meelis Laupa on kvalifitseeritud ortopeediline osteopaat ning on lõpetanud nelja-aastase väljaõppe Ortopeedilise Osteopaatia koolis (Ortopedisen Osteopatian Koulutuskeskus) Helisingis, Soome Vabariigis. Ta on tegelenud erinevate manuaalteraapia vormidega alates 2003. aastast ning kombineerib üle 20 aasta jooksul omandatud teadmisi, et pakkuda igale kliendile parim võimalik ravitulemus. Meelis tegeleb aktiivselt ortopeedilise osteopaatiaga nii Eestis kui ka Soomes.

Tegevusaasta algus

Ortopeediline osteopaatia alustas tegevust 2016. aastal eesmärgiga pakkuda klientidele nii Eestis kui ka Soomes kaasaegset ning toimivat manuaalteraapiat. Ortopeediline osteopaatia on aastate jooksul osteopaatiast välja arenenud teraapia vorm, mis pöörab suuremat tähelepanu ortopeedilistele lahendustele. Kombineerides tugevused nii osteopaatiast kui ka ortopeediast on saavutatud meetod, mis toetab kliente väga paljude terviseprobleemide lahendamisel. 

Ortopeediline Osteopaatia

Ortopeediline osteopaatia eelised

Ravi on kiire ning efektiivne, sest kõigest 45 minutilise seansi jooksul on võimalik saada mitmetele terviseprobleemidele lahendus.

Vastuvõtul saab ülevaate kogu keha puudutavatest probleemidest, s.h. ka nendest, mis on algfaasis või mille osas kliendil ei pruugi veel vaevusi avalduda.

Ortopeediline osteopaatia on aidanud mitmeid inimesi, kelle tervisemured ei ole varasemalt lahendust leidnud. Ortopeediline osteopaat lähtub oma töös professionaalsusest ja eetikast ning soovitab vajadusel kliendi pöörduda neuroloogi, ortopeedi, kirurgi või mõne muu eriala spetsialisti edasisele konsultatsioonile.

Ortopeediline osteopaatia on sobilik kõikidele klientidele alates lastest ja rasedatest kuni eakate ning erivajadustega klientideni, sest on kehale kergemini talutav kui mitmed teised manuaalteraapilised meetodid ning tagab personaalse lähenemise igale kliendile vastavalt tema tervislikust seisukorrast ning füüsilisest vormist.

Ortopeedilisel osteopaatial puuduvad kõrvaltoimed ning ravimetoodika on alati turvaline. Ortopeediline osteopaatia ei kasuta raviks medikamente, kogu ravi toimub käte abil (manuaalteraapia) parandades inimese lihaste ning liigeste liikuvust.

Ortost OÜ