Teenused

Ortopeediline osteopaatia on kaasaegne manuaalteraapia ravivorm, mis keskendub inimese luustiku, lihaste ning liigeste probleemide kiirele, efektiivsele ning tulemuslikule ravile.

Ortopeedia vastuvõtt

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt täiskasvanule

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt hõlmab endas kliendi küsitlemist ja täpse tervisemure väljaselgitamist, erinevaid füsioteraapilisi ja neuroloogilisi kontrollteste, kogu keha teraapiat, lihaste ja liigeste mobilisatsiooni (liiges- ja lihaspinge vabastamist) ning manipulatsiooni (liikuvuse parandamist), täiendavaid harjutusi liikuvuse parandamiseks. Tõsisemate probleemide korral palume võimalusel konsultatsioonile kaasa võtta röntgenpildid, MRT uuringu kokkuvõtted, ultraheli uuringu kokkuvõtted.

Soovitus: tervel täiskasvanud inimesel on soovitatav käia regulaarselt vastuvõtul 1-2 korda aastas, et ennetada võimalikke terviseprobleeme.

Riietus: Mugav aluspesu (protseduuri käigus on vaja mitmeid kordi keerata selili, kõhuli, külili).

shutterstock 412674295 scaled

Ortopeediline kaela ja õlavöötme teraapia

Ortopeedilise kaela ja õlavöötme protseduuri käigus keskendutakse kliendi kaelale ning õlavöötme piirkonnale. Protseduur hõlmab endas kliendi küsitlemist ja täpse tervisemure väljaselgitamist, erinevaid füsioteraapilisi ja neuroloogilisi kontrollteste, kaela manipulatsiooni (liikuvuse parandamist) ning mobilisatsiooni (lihaspingete vabastamisest). Vajadusel järgnevad täiendavad kodused harjutused liikuvuse parandamiseks. 

Protseduur sobib: täiskasvanutele ja eakatele.

Riietus: mugav riietus, naistel ülemisel kehapoolel mugav aluspesu.

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt lapsele/noorukile

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt lapsele/noorukile ( al 3-18 a)

Lapsed läbivad kasvades mitmeid kiire arengu faase ning hea füsioloogilise arengu tagamiseks peaksime järjepidevalt jälgima, kuidas nende keha kohaneb muudatustega, kuidas arenevad luud, liigsed ja lihased. Tänapäeval on paljud lapsed nutiseadmetes, nende rüht ei ole tihtipeale korrektne ning ka füüsiline tegevus on puudulik. Vanematel ei ole tihtipeale piisavalt oskusi pöörata tähelepanu lapse õigele arengule ning spetsialistide poole tavatsetakse pöörduda alles siis, kui on tekkinud tõsised probleemid. Protseduur hõlmab endas lapse ja vanema küsitlemist ja täpse tervisemure väljaselgitamist, erinevaid füsioteraapilisi ja neuroloogilisi kontrollteste, kogu keha teraapiat, lihaste ja liigeste mobilisatsiooni (liiges- ja lihaspinge vabastamist) ning manipulatsiooni (liikuvuse parandamist), täiendavaid harjutusi liikuvuse parandamiseks. Vastuvõtu käigus anname mitmeid nõuandeid ja jälgime koos vanematega, et lapse füsioloogiline areng oleks igati toetatud.

Soovitus: lastel ja noorukitel on soovitatav käia regulaarselt vastuvõtul 1-2 korda aastas, et toetada normaalset füüsilist ja füsioloogilist arengut.

Riietus: Mugav aluspesu (protseduuri käigus on vaja mitmeid kordi keerata selili, kõhuli, külili).

Kui soovite tulla vastuvõtule noorema, kui 3 a lapsega, palume eelnevalt konsulteerida
telefoni teel Palume kõikidel alla 18 a lastel tulla vastuvõtule koos vanemaga.

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt rasedale/noorele emale

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt rasedale/noorele emale

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt rasedatele ja noortele emadele on loodud vajadusest pakkuda abi ja toetust naise elu ühel kõige olulisemal perioodil. Ortopeediline osteopaatia aitab ennetada võimalikke tüsistusi, rühi- ning liikumisprobleeme. Naise kehas toimuvad raseduse ajal suured muutused ning iga sünnitus mõjutab keha füsioloogiat. Raseduse ajal on keha tugisüsteemile lisakoormusest tingitud valud üsna tavalised ning osteopaatia abil on võimalik ebamugavust põhjustavaid valusid leevendada. Sünnitusjärgselt on eriliselt tähtis, et keha taastuks võimalikult kiiresti ning sünnitegevusest tingitud probleemid ei jääks noort ema saatma pikkadeks aastateks. 

Protseduur hõlmab endas kliendi küsitlemist ja täpse tervisemure väljaselgitamist, erinevaid füsioteraapilisi ja neuroloogilisi kontrollteste, kogu keha teraapiat, lihaste ja liigeste mobilisatsiooni (liiges- ja lihaspinge vabastamist) ning manipulatsiooni (liikuvuse parandamist), täiendavaid harjutusi liikuvuse parandamiseks. Soovitame raseduse ajal külastada osteopaati vastavalt vajadusele võimalusel koos abikaasa või elukaaslasega, kes saab kodustes tingimustes ise naist valude leevendamisel edaspidi toetada ning soovitame sünnitusejärgselt tulla vastuvõtule 3 – 6 kuu möödumisel, kuna sel perioodil tekivad kehas muutused, mis edaspidi võivad tekitada terviseprobleeme (kehahoiak, liikumine). 

Protseduur sobib: rasedatele soovitavalt peale 1. trimestrit kuni sünnitamiseni ning noortele emadele vastavalt vajadusele.

Riietus: mugav riietus.

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt pensionärile

Ortopeedilise osteopaadi vastuvõtt pensionärile

Vananedes toimuvad kehas mitmed füsioloogilised muutused, millega tuleb aegamisi kohaneda. Suureneb oht traumadeks, erilist tähelepanu vajab tasakaalu hoidmine, liigutused muutuvad tavapärasest aeglasemaks, muutub kehahoiak. Selleks, et hoida keha siiski võimalikult heas vormis, on soovitav külastada regulaarselt osteopaati. Töö iga patsiendiga on personaalne ning baseerub konkreetsetele tervisemuredele. Vastuvõtu käigus jagame mitmeid kasulikke nõuandeid ja jälgime, et liikumine ning hea füüsiline vorm oleks võimalikult hästi toetatud.

Protseduur hõlmab endas kliendi küsitlemist ja täpse tervisemure väljaselgitamist, erinevaid füsioteraapilisi ja neuroloogilisi kontrollteste, kogu keha teraapiat, lihaste ja liigeste mobilisatsiooni (liiges- ja lihaspinge vabastamist) ning manipulatsiooni (liikuvuse parandamist), täiendavaid harjutusi liikuvuse parandamiseks.

Protseduur sobib: pensionäridele ja eakatele alates 65. eluaastast.

Riietus: mugav riietus.

Osteopaatiline massaaž

Osteopaatiline massaaž

Ortopeediline massaaž on kombinatsioon klassikalisest massaažist ning osteopaatilistest võtetest. Soovitame antud massaaži klientidele, kelle jaoks on oluline massaaži kvaliteet ning tulemuslikkus.

Massaaž kestab: 45 minutit.

Massaaž sobib: täiskasvanutele ja eakatele.

Riietus: Mugav aluspesu.

Kinesioteipimine

Kinesioteipimine

Kinesioteipimine on meetod, mille käigus paigaldatakse elastsed kinesioloogilised teibid keha erinevate osade toetamiseks ja stabiliseerimiseks. Spetsiaalsed teibid on mõeldud lihaste ja liigeste tugevdamiseks ning vigastuste ennetamiseks või paranemise toetamiseks. Kinesioteipimine võib aidata parandada vere- ja lümfiringet, vähendada valu ning toetada keha loomulikke liikumismustreid. Teipimistehnika on laialdaselt kasutusel spordimeditsiinis, füsioteraapias ja taastusravis. Osteopaatias saab kombineerida kinesioteipimist tavapäraste protseduuridega. Kinesioteipimist ei saa teostada nahainfektsioonide, haavade, diabeedi, veenilaiendite ja muude sarnaste seisundite korral.

Teipimine sobib: täiskasvanutele, noorukid, rasedad, eakad.

Riietus: mugav riietus.

Ortopeedilise Osteopaatia konsultatsioon

Ortopeedilise osteopaadi konsultatsioon

Ortopeedilise osteopaadi konsultatsioon koosneb kliendi tervisemure kaardistamisest ning nõuannetest edasiseks raviks. Palume võimalusel konsultatsioonile kaasa võtta röntgenpildid, MRT uuringu kokkuvõtted, ultraheli uuringu kokkuvõtted. Konsultatsiooni käigus teraapiat ei toimu.

Ortopeediline Osteopaatia

Ortopeediline osteopaatia eelised

Ravi on kiire ning efektiivne, sest kõigest 45 minutilise seansi jooksul on võimalik saada mitmetele terviseprobleemidele lahendus.

Vastuvõtul saab ülevaate kogu keha puudutavatest probleemidest, s.h. ka nendest, mis on algfaasis või mille osas kliendil ei pruugi veel vaevusi avalduda.

Ortopeediline osteopaatia on aidanud mitmeid inimesi, kelle tervisemured ei ole varasemalt lahendust leidnud. Ortopeediline osteopaat lähtub oma töös professionaalsusest ja eetikast ning soovitab vajadusel kliendi pöörduda neuroloogi, ortopeedi, kirurgi või mõne muu eriala spetsialisti edasisele konsultatsioonile.

Ortopeediline osteopaatia on sobilik kõikidele klientidele alates lastest ja rasedatest kuni eakate ning erivajadustega klientideni, sest on kehale kergemini talutav kui mitmed teised manuaalteraapilised meetodid ning tagab personaalse lähenemise igale kliendile vastavalt tema tervislikust seisukorrast ning füüsilisest vormist.

Ortopeedilisel osteopaatial puuduvad kõrvaltoimed ning ravimetoodika on alati turvaline. Ortopeediline osteopaatia ei kasuta raviks medikamente, kogu ravi toimub käte abil (manuaalteraapia) parandades inimese lihaste ning liigeste liikuvust.

Ortost OÜ